Zpět na výpis akcí

Cesta do minulosti vily Stiassni

Brno

O akci

Třetí zářijový týden jsme se vydaly objevovat historii vily Stiassni. Tento architektonický skvost byl postaven ve 30. letech 20. století podle návrhu brněnského architekta Ernsta Wiesnera pro textilního továrníka Alfreda Stiassni. Po druhé světové válce vila sloužila jako luxusní hotel pro významné státní návštěvy. Nyní je v majetku Národního památkového ústavu, a teprve na konci roku 2014 byla po šestileté rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti.

Vila je sice postavena v puristickém stylu, během prohlídky jsme ale mohly porovnat rozdílný vkus pro zařizování interiérů továrníka Alfreda a jeho manželky Hermine. Ta na rozdíl od funkcionalistických řešení upřednostňovala zdobné ornamenty až kýčovité plyšové potahy na zeď.
Hostil nás pan Petr Svoboda, ředitel Metodického centra moderní architektury, které se nachází v areálu vily, a do kterého jsme také mohly nahlédnout.

Kontaktujte nás
ladiesclub@kpmg.cz
+420 222 123 111
KPMG Česká republika, s. r. o.
Pobřežní 1a
186 00 Praha 8

Souhlasím s tím, aby společnosti KPMG Česká republika, s.r.o., se sídlem Pobřežní 1a, 186 00 Praha, IČ: 00553115, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 326, KPMG Česká republika Audit, s.r.o, se sídlem Pobřežní 1a, 186 00 Praha, IČ: 49619187, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 24185 a KPMG Legal s.r.o., advokátní kancelář, se sídlem Pobřežní 1a, 186 00 Praha, IČ: 24733598, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169791 (dále jen „KPMG“) zpracovávaly mé výše uvedené osobní údaje pro marketingové účely, a to způsobem, v rozsahu a za podmínek uvedených níže a v Informačním memorandu o zpracování osobních údajů (dále jen „Informační memorandum“).

Důvodem zpracování osobních údajů pro marketingové účely je možnost zasílat obchodní sdělení, marketingové materiály, publikace a pozvánky na odborné semináře, konference a další společenské akce.

KPMG mě může kontaktovat jak prostřednictvím elektronické formy komunikace (e-mail, telefon sociální sítě, atp.), tak prostřednictvím dopisu, dodáním firemního časopisu či jakýmkoliv jiným způsobem. Zpracování osobních údajů pro marketingové účely je prováděno ve zde uvedeném rozsahu pouze na základě tohoto mnou udělovaného souhlasu. Pakliže souhlas neudělím, ale ani nevznesu námitku, může KPMG omezeně